Nizozemska i Ekvador podijelili bodove: Enner Valencia postigao šesti uzastopni gol na Svjetskim prvenstvima

Reprezentacije Nizozemske i Ekvadora remizirale su u drugom meču grupe A.

Nakon što su obje selekcije upisale po pobjedu u prvom kolu, ovo je praktično bio okršaj za prvo mjesto u grupi i plasman u osminu finala.

Ekvador je predvodi nevjerovatni Enner Valencia, dok je u dresu “Lala” udarna igla bio Gakpo.

Upravo su ova dva igrača i zabila po gol.

Gakpo je doveo svoju ekipu u vodstvo fantastičnim golom u 6. minuti, udarcem izvan 16 metara.

U posljednjim sekundama prvog dijela Ekvador je postigao gol i proslavio ga, da bi ga glavni sudija na asistenciju svoh pomoćnika poništio. Potpuno neopravdano.

U 49. minuti ipak izjednačenje. Enner Valencia postigao je šesti uzastopni gol za Ekvador na Svjetskim prvenstvima. Ovo mu je bio treći na ovome Mundijalu.

Do kraja utakmice i jedna i druga ekipa su napadale, ali bez promjene rezultata.

U drugom meču Senegal je dobio Katar 3:1, pa će se o putniku u osminu finala odlučivati u trećem kolu.