KATAR 2022 / Nizozemska prvi četvrtfinalista!

Selekcija Nizozemske plasirala se večeras u četvrtfinale Svjetskog fudbalskog prvenstva u Kataru.

Popularne Oranje u terminu od 16 sati u osmini finala na stadionu “Khalifa International” u Dohi danas su sa 3:1 savladali selekciju SAD-a.

Strijelci za Nizozemsku bili su Depay (10’), Blind (45+1) i Dumfries (81.), a utješni gol Amerikanaca djelo je Wrighta iz 76. minute susreta.

U četvrtfinalu Nizozemska će odmjeriti snage sa boljim iz duela Argentine i Australije, koji je na programu večeras od 20 sati.

U nastavku ste mogli pratiti najzanimljivije detalje sa današnjeg meča:

90+6′ Kraj utakmice. Nizozemska je u četvrtfinalu!

90+’ Igrat će se minimalno još 6 minuta sudijskog vremena.

81′ GOOOOOOOOOOOOOOL! Nizozemci ponovo vode sa 2 razlike, a strijelac je na asistenciju Blinda bio Dumfries.

78′ Slijedi nam prava drama u posljednjih dvadesetak minuta, koliko bi ovaj susret još mogao trajati ako uračunamo i sudijsko vrijeme.

76′ GOOOOOOOLLL! SAD smanjuju na 1:2. Pulisic je centrirao sa strane, a Wright pogodio više sretno nego spretno.

75′ Depay sada katastrofalno griješi, bukvalno dodavši loptu Wrightu, ali Amerikanac ne uspijeva zatresti mrežu.

71′ Golman američke reprezentacije još jednom se istakao na svom golu, odbranivši dva šuta protivničke selekcije.

61‘ Nova prilika za Nizozemce, ali udarac Depaya brani Turner.

49′ Šansa za SAD. Zimmerman je gurnuo loptu ka mreži, ali se na gol-liniji našao Gakpo i spriječio siguran gol SAD-a

46′ Počelo je drugo poluvrijeme.

45+2′ Finiš je prvog dijela.

45+1′ GOOOL!! Blind donosi vodstvo 2:0 svom timu!

35′ Amerikanci imaju laganu dominaciju na terenu, pokušavjau da poravnaju rezultat, ali zasad bez uspjeha.

20′ Ofanzivna igra i jedne i druge selekcije. Nizozemci vode, ali Amerikanci pokazuju da nisu stigli do osmine finala kako bi se oprostili od Mundijala.

10′ GOOOOL! Deset minuta je trebalo Nizozemcima da probiju odbranu SAD-a i golom Depay povedu s 1:0.

1. – Počeo je meč na Khalifa International stadionu.

Nizozemska selekcija predvođena selektorom Louisom van Gaalom pokazala je brojne slabosti u utakmicama grupe A, ali je izborila plasman dalje u Top 16 nakon teške pobjede u finišu nad Senegalom, mršavog remija protiv Ekvadora i revijalnom pobjedom protiv Katara.

U međuvremenu Nizozemska je na ovom turniru dobila novu zvijezdu, Codyja Gakpa koji je zabio pogodak na sve tri prethodne utakmice.

Amerikanci predvođeni Greggom Berhalterom mogu se pohvaliti s tri čvrste utakmice u grupi B, u kojima su primili samo jedan gol i to iz penala bez ijednog zabilježenog poraza.

Sigurno da SAD ima solidnu ekipu koju u vrhu napada predvodi vrlo opasni Timothy Weah.