Engleska u osmini finala protiv Senegala, Amerikance čeka Nizozemska

Utakmicama između Irana i SAD-a, te Velsa i Engleske završeno je takmičenje u grupi B Mundijala u Kataru.

Dobili smo još dva tima u osmini finala, to su selekcije Engleske koja je večeras s 3:0 pregazila Vels, te SAD koji je s 1:0 savladao Irance.

Podsjetimo, ranije su nastup u Top 16 izborili Nizozemska i Senegal iz grupe A, pa ćemo tako u osmini finala gledati duel Engleske i Senegala, te Nizozemske i SAD-a.

Što se toka mečeva tiče, SAD je slavio 1:0 pogotkom Pulišića u 38. minuti, dok je pobjedu Englezima donio Rashford s dva gola (50. i 68.), te Foden golom u 52. minuti utakmice.

90+8. – Kraj! Engleska i SAD idu dalje.

80. – Finiš večerašnjih mečeva.

68. – GOOOOL! Rashford pogađa za 3:0, sve je gotovo u duelu Engleske i Velsa.

52. – GOOOL!!! Samo dvije minute nakon gola Rashforda, i Foden se upisuje u listu strijelaca nakon asistencije Kanea, sada je već 2:0 i Englezi polako upisuju nova tri boda.

50. – GOOOOOLL!! Engleska vodi 1:0 pogotkom Rashforda! Situacija u grupi B sve je jasnija.

46. – Nastavljene su utakmice u grupi B. SAD vodi protiv Irana i blizu je plasmana u Top 16. Vels i Engleska trenutno bez pogodaka.

45+5. – Kraj prvih 45 minuta.

45. – Finiš prvog poluvremena u oba meča.

38. – GOOOOOOOL!! Pulišić donosi vodstvo 1:0 SAD-u i trenutno plasman u osminu finala.

32. – Pola sata igre je na dvije utakmice, i dalje nema golova.

20. – Amerikanci dominiraju na Al Thumama stadionu protiv Irana, ali bez golova, baš kao što ih nema ni na Ahmad bin Aliju u duelu Velsa i Engleske.

10. – Nema ranih pogodaka u prvih desetak minuta. Mreže miruju na oba meča.

1. – Počeli su mečevi u grupi B.

Situacija u Grupi B je dosta dramatična. Naime, Engleska je lider s četiri boda i oni se nalaze u daleko najboljem položaju. Iran je poslije debakla u prvom kolu savladao Vels i sada ima tri osvojena boda, pa će im vrlo vjerovatno i potencijalni remi protiv SAD biti dovoljan za plasman u narednu fazu.

Upravo SAD ima dva dobra meča iza sebe, ali i samo dva osvojena boda, pa je njima protiv Irana neophodan trijumf, ne bi li našli put do sledeće faze.

Najteža situacija je za Vels, oni imaju osvojen bod, ali čak i da pobjede Englesku oni nisu sigurni u narednoj fazi, jer moraju čekati rezultat druge utakmice.