KATAR 2022 Francuska iz zaostatka do uvjerljivog trijumfa nad Australijom, Giroud ušao u historiju

Reprezentacije Francuske i Australije odmjerile su snege u okviru prvog kola grupe D na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Australija je bila bez pobjede u posljednjih šest svojih utakmica na Mundijalima, pa se smatralo da će Francuzi, iako bez nekoliko svojih ponajboljih igrača, imati lagan zadatak na početku pohoda ka odbrani naslova svjetskog prvaka.

Zanimljivo je da su i 2018. u Rusiji svoju premijernu utakmicu igrali protiv Australije.

Ipak, već u 9. minuti Francuzi su doživjeli hladan tuš. “Socceroosi” su izveli kontranapad i preko Goodwina poveli 1:0.

Na izjednačenje se čekalo do 27. minute kada je Adrian Rabiot glavom pogodio za 1:1. To mu je bio treći gol za reprezentaciju u karijeri.

Tri minute poslije uslijedio je potpuni preokret. Rabiot je bio asistent, a Giroud strijelac. To mu je bio 50. gol u dresu reprezentacije.

U 68. Mbappe je nakon nekoliko promašaja ipak uspio zatresti mrežu. Ubacio je Dembele, a napadač PSG-a glavom postigao 29. svoj gol za reprezentaciju.

A onda, trenutak za historiju Giroud je postigao drugi gol i izjednačio se na vječnoj listi strijelaca s Thierry Henryjem s 51 golom.

U istoj grupi danas su Danska i Tunis odigrali bez golova.