Sport

Englezi večeras tuguju, Francuska je u polufinalu!

Francuska je u polufinalu SP u Kataru!

Posljednji četvrtfinalni ogled na Svjetskom prvenstvu u Kataru od 20 sati odigrali su Engleska i Francuska, a uspješniji je bio aktuelni svjetski prvak, slavivši 2:1.

Tragičar je bio Harry Kane koji je promašio penal za izjednačenje.

Francuska je ostala u borbi za odbranu titule na Mundijalu u Kataru. Oni su u posljednjem četvrtfinalu savladali Englesku 2:1.

Francuzima je pobjedu donio Olivier Giroud, nakon što je Kane izjednačio iz prvog penala.

Francuze je u vodstvo dove Tchouameni.

Najava meča

Obje momčadi u svojim su skupinama bile prvoplasirane, ali nijedna nije na stopostotnom učinku. Engleska ima remi sa Sjedinjenim Američkim Državama, dok je Francuska izgubila od Tunisa. U osmini finala Englezi su dobili Sengalce 3:0, a Francuzi Poljake 3:1.

Sastavi

Engleska: Pickford – Walker, Stones, Maguire, Shaw – Henderson, Rice, Bellingham – Saka, Kane, Foden.

Francuska: Lloris – Kounde, Varane, Upamecano, Hernandez – Rabiot, Tchouameni, Griezmann – Dembele, Giroud, Mbappe.

Najvažnija dešavanja na utakmici

22:00 Kraj utakmice. GFrancuska je u polufinalu. Rashford je imao priliku u zadnjim sekundama iz slobodnjaka ali nije bio precizan.

84′ Kane je pucao nebom pod oblake…

82′ Ponovo penal za Englesku. Kakva nepomišljenost Hernandeza

77′ Girooooooooooud pogađa za 2:1. Njegov četvrti gol na SP.

72′ Saka je sad opet bio u veoma opasnoj situaciji. Engleska puno konkretnija.

70′ Sjajna prilika za Maguirea, šutirao je glavom, lopta je okrznula stativu.

62′ Engleska dominira u posljednjih nekoliko minuta. Nekoliko udaraca su imali u okvir gola Trikolora.

53′ Kane je neumoljiv. 1:1 na Al Bayt stadionu.

52′ Penal za Englesku. Oboren je Saka.

47′ Dobra prilika za Englesku, Kane je šutirao, Lloris brani.

21:06 Počelo je drugo poluvrijeme.

20:50 Kraj prvog poluvremena na Al Bayt stadionu.

45′ Igrat će se još četiri minute.

42′ Brzo smo došli do samog finiša prvog dijela. Nije bilo značajnijih prilika. Griezman je sada dobio žuti karton.

17′ Tchouameni je zabio sjajan gol. Odlučio se na šut sa 18 metara i pogodio malu mrežicu gola Pickforda.

20:00 Počela je utakmica.