KATAR 2022 / Gordi Albion deklasirao Senegal i zakazao četvrtfinale sa Trikolorima

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Gordi Albion večeras je na “Al Bayt” stadionu u Al Khoru u utakmici osmine finala deklasirao prvaka Afrike, selekciju Senegala.

Konačan rezultat glasio je 3:0. Strijelci za pobjednički tim bili su Henderson (38′), Kane (45+2′) i Saka (57′).

Englezi će u četvrtfinalu igrati protiv aktuelnih prvaka svijeta, selekcije Francuske, koja je nešto ranije danas pobijedila Poljsku sa 3:1.

Ovo su bili sastavi za večerašnji dvoboj:

Engleska: Pickford, Walker, Stones, Maguire, Shaw, Henderson, Rice, Bellingham, Saka, Foden, Kane;

Senegal: Mendy, Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs, Ciss, Mendy, Ndiaye, Diatta, Sarr, Dia.

U nastavku teksta imali ste priliku pratiti najzanimljivije detalje s ovog duela:

90+5 Kraj susreta, Engleska je bez problema slavila sa 3:0.

90’+ Igrat će se još četiri minute sudijske nadoknade.

74′ Senegal iz slobodnjaka pogađa spoljnji dio mreže. Još petnaestak minuta plus sudijsko vrijeme dijeli Engleze od četvrtfinala i duela sa Francuzima.

57′ GOOOOOOOOOOOOL! Engleska sada vodi 3:0. Strijelac je Bukayo Saka.

46′ Nastavljen je meč na “Al Bayt” stadionu.

45+3′ Kraj prvog poluvremena.

45+2′ GOOOOOOOOOOOOOL! Engleska vodi 2:0. Nakon kontranapada Kane je nepogrješiv i iskosa sa nekih desetak metara matira nemoćnog Mendyja.

39′ GOOOOOOOOOOOOOOOL! Engleska vodi, mrežu Senegalaca sa nekih desetak metara trese Jordan Henderson!

32′ Nova šansa za Senegalce! Dia je silovito šutirao iskosa u šesnaestercu, ali Pickford opet spašava Gordi Albion.

22‘ Prilika za Senegal! Pogriješio je Maguire, što su zamalo iskoristili Diatta i Dia, a onda je Sarr ispred Pickforda promašio čitav gol.

17′ Englezi dominiraju terenom ali i dalje bez nekih većih prilika.

1′ Počela je utakmica.