Sjajni Richarlison presudio Orlovima i postavio Brazilce na vrh Grupe G

Pobjedom 2:0 nad selekcijom Srbije, Brazilci su večeras u posljednjoj utakmici današnjeg programa Mundijala, u okviru 1. kola, zauzeli prvo mjesto u Grupi G.

Super raspoložen je u ovoj utakmici bio napadač Tottenhama Richarlison koji je pogađao mrežu Orlova u 62. i 73. minuti utakmice.

Mogle su Karioke i do ubjedljivije pobjede večeras, ali su dva puta pogađali okvir gola, Sandro je pogodio stativu, a Casemiro prečku, pa su Srbi na kraju dobro i prošli.

90+6. – Kraj utakmice i zaslužena pobjeda Brazila.

81. – Casemiro je sada pogodio prečku! Mnogo sreće za Srbiju.

73. – GOOOOL! Ponovo sjajni Richarlison koji ovog puta iz voleja na majstorski nalin pogađa za 2:0 i dovodi Karioke nadomak pobjede.

62. – GOOOOL!! Richarlison dovodi Brazilce u vodstvo, nakon što je dobro reagovao nakon odličnog prodora Viniciusa koji je odlično probio odbranu Srbije po lijevoj strani. Šutirao je, a odbijenu loptu pokupio je napadač Tottenhanma i pogodio.

60. – Stativu je pogodio sada Sandro, mnogo sreće za Orlove!

55. – Repriza prvih 45 minuta u nastavku meča. Brazil napada, Srbija se brani, a to radi, mora se priznati, dosta znalački.

46. – Startao je drugi dio meča.

45. – Kraj prvih 45 minuta u kojima je konkretniji Brazil koji je uputio tri šuta u okvir gola, dok Srbija nije imala nijedan pokušaj.

35. – Sve su češće pred golom Srbije Brazilci, ali zasad prave prilike za gol nema.

25. – Blaga inicijativa Brazilaca, ali bez konkretnog napadačkog učinka kod obje selekcije.

10. – Uvodne minute pokazuju da nas čeka žestokih 90 minuta utakmice, jer oba tima su krenula dosta agresivno i ofanzivno.

1. – Počela je utakmica na stadionu Lusail Iconic.

Najveći favorit za osvajanje naslova prvaka u Kataru upravo su, uz aktuelne prvake Francuze, Brazilci, a za protivnika večeras imaju za protivnika selekciju koju mnogi vide kao potencijalnu senzaciju.

Na jednoj strani večeras imamo Neymara, Viniciusa, Firmina, Fabinha, Edersona, Alissona, Casemira… sve same evropske zvijezde koje su posljednji put poražene još prošlog ljeta – u finalu Copa Americe od Argentine.

Na drugij strani ih čekaju popularni “Orlovi“ pod Piksijevim vodstvom koji su izgubili samo jednu službenu utakmicu, u Beogradu od Norveške. U ostalih 13 su upisali čak 10 pobjeda.