Australija prelijepim golom Dukea savladala Tunis i ostala u igri za drugi krug

Nogometne reprezentacije Australije i Tunisa otvorile su današnji dan na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Utakmica je bila itekako bitna za oba tima budući da imaju ambicije za drugi krug.

Australci u posljednjih sedam utakmica nisu dobili na Mundijalima, pa im je to bio motiv više.

U timu Australije od prve minute igrao je i Aziz Behić, fudbaler bh. korijena.

Iako su imali više od igre, Australci su tek u 23. minuti uputili prvi šut u okvir gola.

Duke je iz teške pozicije šutirao glavom i proslijedio loptu pored desne stative gola Tunisa za 1:0.

Gol Mitchella Dukea pogledajte OVDJE.

U posljednjim minutama prvog dijela Tunis je imao dobru priliku, ali je ostala neiskorištena.

Od početka drugog poluvremena, razumljivo, Tunis je preuzeo inicijativu i imao više od igre i kako je vrijeme odmicalo pojačavao je intenzitet.

Ipak, do kraja je Australija izdržala i uključila se u borbu za drugi krug.