KAKVA FORMA Arsenal na koljena bacio i United

Fenomenalni Arsenal nastavio je danas da gazi sve redom na putu ka tituli prvaka Engleske, koju čeka dugih 20 godina.

U derbiju 21. kola Topnici su savladali Manchester United sa 3:2.

Gledali smo spektakularnu utakmicu.

Dominirao je Arsenal većim tokom utakmice, a do pobjedonosnog gola stigao je u samom finišu, nakon nestvarnog pritiska na gol Đavola.

Arsenal je bio bolji u uvodnim minutama utakmice, ali u 18. United stiže do vodstva, piše SCsport.ba.

Saka je olako prodao jednu loptu, do nje dolazi Rashford, koji vara Parteya, a onda sjajnim udarcem s više od 20 metara matira Ramsdalea za 0:1. Bio je to prvi šut ka golu za United na utakmici.

No, ubrzo je uslijedio odgovor Arsenala, koji u 24. minuti stiže do poravnanja preko Eddieja Nketiaha, koji pogađa za 1:1. Mrežu je zatresao udarcem glavom na ubačaj Xhake.

U 28. minuti McTominay izvrsno šutira s distance, ali Ramsdale je ovaj put bio na visini zadatka. Veliku gužvu u šesnaestercu Uniteda vidjeli smo u posljednjim sekundama prvog dijela, ali dva puta je izblokiran Saka.

Arsenal do potpunog preokreta dolazi u 53. minuti, kada Saka postiže fantastičan gol. Namjestio se na lijevu nogu iskosa s desne strane, te loptu poslao u suprotni ugao za 2:1!

Nekoliko minuta poslije je Rashford opasno zaprijetio, ali odbranio je njegov udarac Ramsdale.

Bio je to nagovještaj problema za Topnike, pošto u 59. minuti Lisandro Martinez donosi poravnanje Đavolima. Pogodio je glavom nakon što je loše reagovao Ramsdale poslije ubačaja iz kornera.

U 70. minuti stativa spašava United nakon udarca Sake, a u 84. minuti zicer promašuje Nketiah. Odbranio je njegov šut sa šest metara De Gea…

Trajala je potpuna ofanziva Arsenala u finišu, a pobjedonosni gol u 89. minuti postiže Nketiah! Pogodio je za 3:2.

Ovom pobjedom Arsenal je Unitedu pobjegao na 11 bodova razlike, a ima pet više od Cityja, od kojeg ima i utakmicu manje!