Juve bez ispaljenog metka pao u Milanu

Fudbaleri Milana slavili su večeras u velikom derbiju protiv Juventusa sa 2:0.

Gledali smo veliku borbu dva tima u prvom poluvremenu, a Rossoneri u najboljem mogućem trenutku dolaze do pogotka.

Igrala se prva minuta sudijske nadoknade prvog dijela, kada je Fikayo Tomori pogodio na asistenciju Oliviera Girouda i doveo aktuelnog prvaka Italije u vodstvo od 1:0.

Dobro na krilima tog gola Milan ulazi i u nastavk, te u 54. minuti preko Brahima Diaza dolazi do 2:0.

Nije tu bilo povratka za Juve, koji se tako vratio lošim rezultatima nakon pobjede nad Bolognom u prošlom kolu.

Milan se s ova tri boda poravnao na vrhu tabele s Napolijem i Atalantom, ali ima meč više od ova dva tima. Juve zauzima tek osmu poziciju sa samo 13 bodova. Milan ih ima 20.

Rade Krunić je odigrao posljednjih pola sata meča jer je u igru ušao u 59. minuti umjesto Pobege, piše SCsport.ba.