Košarka

Jusuf Nurkić zadobio neugodnu povredu u porazu Phoenixa od San Antonija

Bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić zadobio je povredu zgloba na utakmici njegovog Phoenix Sunsa protiv San Antonio Spursa.

Jusuf Nurkić

Sunsi su na gostovanju poraženi od San Antonio Spursa rezultatom 104:102, a Nurkić je napustio parket ubrzo nakon početka treće četvrtine.

Naime, u jednoj akciji bh. košarkaš je nezgodno stao na nogu protivničkog igrača Jeremyja Sochana i iskrenuo zglob.

Bh. reprezentativac je utakmicu završio sa 19 odigranih minuta, a za to vrijeme je ubacio 6 poena, uhvatio 9 skokova i podijelio 4 asistencije. Također je tom učinku dodao i 2 blokade i jednu ukradenu loptu.

Ekipu Spursa do pobjede su predvodili Devin Vassell i Julian Champagnie sa po 26 poena, dok je Devin Booker kod Sunsa imao 36.