Jokićev 41 poen nije bio dovoljan Denveru, Miami je u drami izjednačio u NBA finalu

Miami heat nanio je Denver Nuggetsima prvi domaći poraz u doigravanju i pobjedom 111:108 izjednačio seriju finala NBA lige na 1:1 te sljedeće dvije utakmice igra u svojoj dvorani. Nikola Jokić zabio je 41 poen za Denver, ali Jamal Murray promašio je tricu za produžetak u zadnjoj sekundi.

Miami je odigrao sjajno u drugoj utakmici u Denveru i izjednačio u finalnoj seriji na 1-1! Bio je to fantastičan susret kojeg je obilježila drama u posljednjoj četvrtini.

Heat je od plus 12 četiri minute prije kraja došao do situacije da mora spašavati živu glavu. Denver je sjajnom serijom ostao živ, Murray je imao tricu za odvesti utakmicu u produžetak, ali nije uspio. Miami je napravio break, a u ovome susretu je do izražaja došla trenerska genijalnost Erika Spoelstre.

Glavni cilj je bio zaustaviti Nikolu Jokića u razigravanju ekipe. Takvog igrača je nemoguće u potpunosti zaustaviti, on će svoj dio koševa uvijek zabiti. Miami je odlučio rizikovati, dati mu više prostora u napadu i zatvoriti koridore. Urodilo je plodom. Jokić je utrpao 41 koš, ali imao je za njega mizerne četiri asistencije. Izostala je pomoć saigrača i ispostavilo se to ključem Miamijeve pobjede. Nije mogao sam protiv svih.

Jokić je postigao 41 koš uz 11 skokova i četiri asistencije, a najbližeg pratitelja imao je u Jamalu Murrayu koji je postigao 18. Jedini dvoznamenkasti bili su još Gordon (12) i Brown (11).

A čak trojica su kod Miamija zabila preko 20. Svako je vukao u određenom periodu, a najbolji je bio Gabe Vincent s 23. Butler je postigao 21 uz devet asistencija, a isti broj koševa imao je i Bam Adebayo, uz devet skokova i četiri asistencije.

Serija se sada seli u Miami, gdje će se igrati sljedeće dvije utakmice – treća u noći sa srijede na četvrtak, a četvrta dva dana kasnije.