Jokić preskočio LeBrona po broju triple-doublea, Dončić dominirao protiv Orlanda

Denver Nuggetsi na domaćem parketu pobijedili su New Orleans Pelicanse 134:116, stigavši do sedme pobjede u osmom nastupu NBA sezone te se nalaze na vrhu Zapadne konferencije. Pelicansi su šesti s četiri pobjede i tri poraza.

Denver je do pobjede vodio jedan od najboljih košarkaša svijeta Nikola Jokić. Srbijanski centar ubacio je 35 poena i tome dodao 14 skokova i 12 asistencija, što mu je bio 108. triple-double u karijeri. Time je na vječnoj listi preskočio LeBrona Jamesa i Jasona Kidda i sada je ukupno četvrti. Ispred njega su ostali Magic Johnson (138), Oscar Robertson (181) i Russell Westbrook (198).

Najbolji učinak karijere Denverova rookieja

New Orleans je krajem druge četvrtine imao 20 poena prednosti (61:41), no aktualni prvaci fantastično su se vratili u susret i na kraju došli do slavlja. Istaknuo se i Denverov rookie Julian Strawther s najboljim učinkom karijere – 21 poenom. Time je nadoknadio Jamala Murraya koji je izostao zbog povrede i kojeg neće biti još neko vrijeme.

Michael Porter Jr. ubacio je 22 poena i imao devet skokova, a Aaron Gordon je utakmicu završio s double-doubleom od 15 poena i 12 skokova. Najbolji strijelac Pelicansa bio je Jordan Hawkins s 31 poenom.

Dallas Mavericksi u Orlandu su pobijedili Magic 117:102. Najbolji strijelac utakmice bio je Luka Dončić s 29 poena. Slovenska zvijezda propustio je posljednjih 7:17 minuta treće četvrtine nakon što je pri padu udario glavom u koljeno suparničkog igrača. Odmah je izašao s parketa kako bi prošao testiranje u slučaju potresa mozga.

Srećom, nije došlo do povrede te se Dončić vratio u zadnjoj četvrtini, koju je odigrao fantastično, ubacivši 12 od svojih ukupno 29 poena i dodavši tri asistencije. Time je odveo Dallas do šeste pobjede u sedam susreta, odnosno nanio je Orlandu treći poraz sezone.

Irving i Hardaway ubacili po 21 poen

Kyrie Irving i Tim Hardaway Jr. imali su po 21 poena u susretu u kojem je Dallas stigao do druge uzastopne pobjede nakon što je bio 15 poena zaostatka. Paolo Banchero bio je najbolji strijelac domaćina s 22 poena, a pratili su ga Cole Anthony i Mo Wagne s po 19 poena.