Košarka

Jokić imao više poena nego minuta, Denver upisao četvrtu pobjedu u nizu

Košarkaši Denvera savladali su Indianu rezultatom 122:119, na taj način upisavši četvrtu pobijedu u nizu.

Indiana je na poluvremenu vodila sa 70:56, a tokom treće četvrtine došli su i do maksimalne prednosti 87:69. Ni to im nije bilo dovoljno.

Nikola Jokić je zbog petog prekršaja poslije 58 sekundi treće deonice otišao na klupu, da bi se u posljednjoj četvrtini vratio i donio preokret gostima sa 11 postignutih poena.

Ušlo se u neizvjesnu završnicu gde je Tyrese Haliburton pogodio nevjerovatan šut preko Jokića za izjednačenje 117:117, ali je srbijanski centar uzvratio ekspresno pogotkom sa vrha “kapice”, a pobjedu je sa linije za slobodna bacanja potom donio Jamal Murray.

Jokić je na terenu proveo malo više od 20 minuta i zabilježio 24 poena, šest asistencija i četiri skoka, Aaron Gordon je došao do double-doublea sa 18 poena i 16 skokova, a Jamal Murray je dodao 18 poena, uz šest uhvaćenih lopti.

Bennedict Mathurin je postigao 30 poena u poraženom timu, Tyrese Haliburton je zabilježio 21 poen i 12 asistencija, double-double učinak je ostvario i Isaiah Jackson sa 17 poena i 10 skokova, dok je 17 poena dodao i Buddy Hield.

Denver ima učinak od osam pobijeda i tri poraza, a Indiana ima pet pobjeda iz 11 utakmica.

Ostali rezultati:

Charlotte – Portland 95:105Indiana – Denver 119:122Atlanta – Utah 119:125Boston – Detroit 128:112Brooklyn – New York 112:85Toronto – Houston 116:109Chicago – New Orleans 111:115Minnesota – Phoenix 117:129Oklahoma – Milwaukee 132:136 pr.San Antonio – Memphis 122:124LA Clippers – LA Lakers 114:101Sacramento – Cleveland 127:120