Jokić i Denver razbili Phoenix i izborili finale Zapada, na Istoku će odlučivati sedmi meč

Košarkaši Denver Nuggetsa plasirali su se u polufinale NBA play-offa nakon što su u seriji sa 4-2 bili bolji od Phoenix Sunsa. Obračun je riješen ubjedljivom pobjedom Nuggetsa rezultatom 125:100, a ponovo je dominirao Nikola Jokić.

Srbijanski centar je upisao novi triple-double (32 poena, 12 asistencija, 10 skokova) te pokazao još jednom svima zašto je jedan od najboljih NBA košarkaša.

Nuggetse se do borbe za prsten dijeli još jedna serija, odnosno čekaju pobjednika duela Lakersa i Golden State, a tamo je 3-2 za tim iz Los Angelesa.

Jutrošnja šesta utakmica je bila završena već u prvoj četvrtini kada su Nuggetsi vodili rezultatom 44:26, a na poluvremenu je bilo čak 30 poena razlike.

Drugo poluvreme bilo je čisto odrađivanje posla te je Denver kontrolisao dešavanja na parketu za rutinski trijumf.

Pored Jokića u pobjedničkom timu istakli su se još Jamal Murray (26 poena) i Kentavious Caldwell-Pope (21), dok su na drugoj strani najbolji bili Cameron Payne (31) i Kevin Durant (23).

Jayson Tatum promašio je 14 od svojih prvih 15 šuteva, ali zato je briljirao u posljednjoj četvrtini i odveo polufinalnu seriju Istočne konferencije u sedmu utakmicu (3:3).

Joel Embiid ubacio je 26 poena, baš kao i Tyrese Maxey, James Harden zaustavio se na 13, a Philadelphija je pokleknula pred svojim navijačima i Boston je na gostovanju stigao do velikog slavlja (86:95).

Tatum koji je od početka imao očajnu napadačku večer eksplodirao je u četvrtoj četvrtini u kojoj je upisao 16 poena, dok su 76ersi ubacili tek 13. Tatum je pogodio ključne šuteve te je u samoj završnici zabio čak četiri trice. Prvi strijelac Celticsa u ovom susretu bio Marcus Smart koji je dodao 22 poena, dok je Jaylen Brown upisao 17.

Odluka u putniku u finale Istoka past će ove nedjelje.