Jedan potez Kodre razbjesnio je navijače: Zbog čega je ovo uradio nikome nije jasno

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine u Zenici je pobijedila Lihtenštajn rezultatom 2:1 u sklopu 5. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Zmajevi su pobjedom protiv Lihtenštajna došli do šest bodova poslije pet odigranih kola, a nakon poraza Slovačke od Portugala primakli su se drugoj poziciji na četiri boda.

“Najvažnije je da smo pobijedili. Bilo je dobrih stvari. Morate shvatiti da smo mi imali praktično četiri treninga. Treba malo vremena da igrači prihvate mehanizme. Mi smo u ovom trenutku četiri boda od cilja. Stvari su rezultatski nekako pa idealne. Ima prostora za napredak i ova utakmica nas poziva na oprez. Možda će nam ovo dobro doći da se drugačije pripremimo za Island”, kazao je Kodro i dodao:

“Zadovoljan sam igrom u defanzivi. Dobro smo funkcionisali, pogotovo u prvom poluvremenu i to po lijevoj strani preko Kolašinca. Moguće da smo bili nervozni i da su nas njihove uske linije poremetile. Upravo smo zbog toga promijenili formaciju i pojačali vezni red.

“Oni su čvrsto stajali, ipak nam nisu napravili opasne tranzicije. Ne sjećam se da je bila neka opasnost po naš gol. Više su bili skoncentrisani na destrukciju. Naša trojica igrača u defanzivi su to sve onemogućili, pogotovo kada su na teren u vezni red ušli Tahirović i Hadžiahmetović.”

Kodro je napravio par iznenađenja u prvoj postavi tako što je uvrstio Nemanju Bilbiju i Adija Nalića, a obojica su ostavila solidan trag, pogotovo napadač Zrinjskog.

Međutim, navijači su saglasni da je od prve minute trebao igrati i Jusuf Gazibegović.

On je šansu dobio tek u 77. minuti, a za tako malu minutažu pokazao je mnogo više od pojedinaca.

Problem možda pravi činjenica da je Gazibegović prirodni desni bek, što igra i u svom Sturmu, međutim, u reprezentaciji je silom prilika do sada nastupao na lijevoj strani jer je desno zacementiran Dedić.

Protiv Lihtenštajna Kodro je Gazibegovića vratio na desnu stranu, a Dedića prebacio lijevo do kraja meča, a ostaje da se vidi hoće li se za ovu opciju odlučiti i u nastavku kvalifikacija.

Još jedna opcija koja bi se mogla istražiti je Gazibegović na desnom beku, Kolašinac lijevo, a da se Dedić prebaci na desno krilo, s obzirom na izrazito kvalitetne ofanzivne mogućnosti.

Naredni duel BiH igra u ponedjeljak na gostovanju kod Islanda.