Iz ludnice u Rimu Lazio izašao kao pobjednik

Fudbaleri Lazija na svom terenu savladali su svog ljutog rivala, ekipu Rome sa 1:0,

Rimski derbi pripao je nebeskoplavima koji su uspjeli da u 65. minutu uz pomoć Zakanjija postignu jedini i pobjedonosni gol na meču.

Sada se Lazijali sa 52 boda nalaze na drugom mestu Serije A i tako su povećali šanse za Ligu prvaka, dok Roma ostaje “zapečaćena” na petom mestu.

Čitav meč najmanje je obilježio fudbal.

Bili smo svjedoci prekida, žutih, pa i crvenih kartona, tenzija, “koškanja”… A Roma osim što je bila gostujuća ekipa, zadesila se u nezahvalnoj poziciji zbog isključenja Ibanjesa u 32. minutu nakon oštrog starta nad srpskim reprezentativcem Sergejem Milinković-Savićem.

To je za Ibanjesa bio drugi žuti karton, te je sudija podigao crveni i udaljio ga sa terena.

Sa igračem manje protiv Lazija očito nisu mogli.