Italijani večeras sa stilom: Napoli ponizio Ajax, Inter bolji od Barcelone

Večeras su igrani susreti trećeg kola Lige prvaka

MATTEO BAZZI/EPA

Napoli je 6:1 u gostima u Amsterdamu savladao Ajax, dok je Inter sa minimalnih 1:0 bio bolji od Barcelone u Milanu.

Inter je u 3. kolu grupe C Lige prvaka pobijedio Barcelonu na San Siru i pobjegao joj na tri boda prednosti na tabeli.

Pobjednički gol za Inter zabio je Hakan Calhanoglu u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a u drugoj utakmici ove skupine Bayern je s 5:0 razbio Viktoriju Plzen.

Simone Inzaghi je za ovu utakmicu bio bez Marcela Brozovića što je bio veliki hendikep za domaćine. No, Inter nije dopustio Barceloni da u prvom poluvremenu složi ijednu konkretnu priliku.

Barca je dominirala, Inter se odlično branio, a to posebno vrijedi za Federica Dimarca koji je potpuno ugasio Ousmanea Dembelea i tako otupio napad Barcelone.

Najteži poraz Ajaxa u historiji

Napoli je gostovao Ajaxu u Amsterdamu, te mu nanio večeras najteći poraz u historiji, slavivši sa 6:1.

U prvom poluvremenu mrežu domaćih pogađali su Raspadori, Di Lorenzo i Zielinski, a prije toga je u devetoj minuti Ajax u prednost doveo Kudus.

MAURICE VAN STEEN/EPA

Međutim, Napoli je “samljeo” protivnika u nastavku, a u drugom poluvremenu Raspadori je pogodio još jednom u 47. minuti utakmice.

Ajax je susret završio i sa igračem manje posljednjih 20-tak minuta, nakon što je zbog dva žuta kartona isključen Dušan Tadić. Šesti pogodak postigao je Simeone čim je ušao u igru.