Incident između Messija i Lewandowskog, pogledajte kako je završilo

Argentina je pobijedila Poljsku 2:0 i s prvog mjesta grupe C otišla u osminu finala.

Golove su zabili Alexis Mac Allister u 46. te Julian Alvarez u 67. minuti. Argentina će u osmini finala igrati protiv Australije, a Poljska protiv Francuske. Lionel Messi u 39. minuti nije uspio zabiti iz penala, sjajnom ga je odbranom pročitao Wojciech Szczesny.

Argentinski kapiten bio je nervozan kako je utakmica odmicala kraju, što se najbolje vidjelo u posljednjim sekundama, kada ga je faulirao poljski kapiten Robert Lewandowski.

Bila je to situacija blizu centra terena. Lewandowski je, braneći rezultat koji vodi Poljsku dalje, malo čvršće ušao u duel s Messijem.

Poljak mu se odmah ispričao, no Messi ga je ignorirao i nije htio pružiti ruku kao znak da je isprika prihvaćena. Na kraju utakmice Lewandowski i Messi zadržali su se u srdačnom razgovoru. Nekoliko puta Messi mu je nešto govorio u uho s rukama oko usta, kako niko ne bi mogao pročitati o čemu je riječ.