Igrala se 92. minuta, Liverpool je vodio 6:1. Klopp se izbezumio od sreće

Fudbaleri Liverpoola pobijedili su Leeds 6:1 u zadnjoj utakmici 31. kola engleske Premier lige i tom pobjedom prekinuli niz bez slavlja dug više od mjesec dana.

Liverpool je pobjedom ostao na osmom mjestu tabele. Znatno bolju igru u prvom poluvremenu Liverpool je naplatio s dva pogotka.

Prvo je Cody Gakpo, iz blizine, u 35. minuti pogodio za 1:0, dok je samo četiri minute kasnije Mohamed Salah povećao na 2:0.

Na startu drugog dijela, nakon velike pogreške Ibrahima Konatea, Leeds je smanjio na 1:2 pogotkom Luisa Sinisterre. No bila je to kratka nada za domaćina jer je uslijedila još furioznija igra Liverpoola, koja je do kraja donijela nova četiri pogotka u domaćoj mreži.

Klopp: To mi je najdraži trenutak utakmice

Dva puta je strijelac bio Diogo Jota, još je jedan gol postigao Salah, a sve je zaokružio Darwin Nunez pogotkom u 90. minuti. Prije ovog slavlja posljednja Liverpoolova pobjeda u Premier ligi je bila ona od 7:0 protiv Manchester Uniteda.

Rezultat je oduševio Kloppa, ali oduševio ga je i pristup igri njegove momčadi, posebice trenutak iz 92. minute kad je utakmice već odavno bila riješena, a pobjednik poznat.