Igokea pomela Cedevita Olimpiju čime se plasirala u polufinale ABA Super Kupa 2023.

U uvodnoj utakmici ABA Super Kupa 2023. Igokea m:tel je pobijedila Cedevitu Olimpiju i postala prvi tim koji je osigurao mjesto u polufinalu.

Arhiva

Igokea je započela sezonu 2023./24. baš onako kako su željeli i to je upravo način na koji su ušli u utakmicu. Već do poluvremena su bili u prednosti od 12 poena i uspjeli su zadržati tu prednost sve do kraja.

U polufinalu, Igokea m:tel će se suočiti s boljom ekipom iz duela između Partizana Mozzart Bet i Mega MIS-a, dok će Cedevita Olimpija igrati kvalifikacione utakmice od 5. do 8. mjesta.

Igokea je uspješno otvorila utakmicu, jer su u prve četiri minute igre poveli s 10:4. Do kraja prve četvrtine bili su u prednosti od 10 poena (17:27) i povećali svoju prednost na 12 poena do poluvremena. U trećoj četvrtini, Cedevita Olimpija se borila i uspjela smanjiti zaostatak na samo tri poena (52:55) s još tri minute do kraja treće četvrtine, ali u sljedeće tri minute, Igokea m:tel je odgovorila serijom 7:0 i završila 3. četvrtinu s prednošću od devet poena (53:62).

Kako se ispostavilo, to su bili ključni trenuci utakmice, jer zmajevi nisu uspjeli zaprijetiti s još jednim povratkom.

Igrač utakmice bio je bh. rerpezentativac Edin Atić, koji možda nije bio na vrhu liste strijelaca u Igokei, ali njegova svestrana igra (osam poena, osam skokova, šest asistencija, jedna ukradena lopta) ovaj put je odvela njegov tim do pobjede i dodatno je začinio najvišom procjenom utakmice od 18.

Igokea je nadskakala Cedevitu Olimpiju 39:33 i to je bio ključ njihove pobjede ovoga puta.