Igman na Pecari odnio bod protiv bezidejnog Širokog Brijega

Fudbaleri Širokog Brijega i Igmana večeras su zaključili 25. kolo m:tel Premijer lige BiH remijem na Pecari rezultatom 0:0, kojim zadovoljniji mogu biti gosti s obzirom na poziciju na tabeli, ali ne i s obzirom na prikazano na terenu.

Igman je večeras bio u najmanju ruku ravnopravan protivnik favorizovanom domaćinu, koji je odigrao još jedan loš meč i u više navrata su fudbaleri Širokog Brijega izviždani od strane nezadovoljne publike.

U 32. minuti udarac je uputio Bodul, a loptu je Josipović odbio u korner, da bi u 40. minuti Josipović ponovo spasio svoj tim nakon odličnog udarca Denkovića. Do kraja prvog dijela, imao je pokušaj i Drljević, ali promjene rezultata nije bilo.

Široki Brijeg je krenuo nešto agresivnije u ranoj fazi drugog dijela, ali nije dugo trajala njihova dobra igra i Igman je brzo uspostavio terensku ravnotežu. Međutim, drugi dio nije donio previše šansi, i nije bio ni blizu prvog po sadržajnosti. U 75. minuti, Mahmić je uz dosta muke izbacio loptu nakon ubačaja Kuprešaka, a u 83. minuti je udarac Denkovića ponovo spriječio Josipović.

Najbolju šansu domaći su propustili u 86. minuti, kada je Bagarićev udarac sjajno odbranio Ćeman. Bio je golman Igmana na visini zadatka i u 90. minuti, kada je odbranio pokušaj rezerviste Medića. Imao je Široki u sudijskoj nadoknati još dvije šanse, ali do gola nije došao, pa je ostalo 0:0, prenosi Sport1.