Ibrahim Šehić zamalo nije pretukao petoricu igrača Galate. Icardija posebno

Ekipa Konyaspora je večeras poražena od Galatasaraya u derbiju 7. kola turske Superlige, a meč je na jedan način obilježio i bh. reprezentativac Ibrahim Šehić.

Na ovom meču je prekinut njegov fenomenalan niz, pošto od početka sezone nije primio nijedan gol u turskom šampionatu, a večeras je kapitulirao nakon ukupno 580 minuta bez primljenog gola.

Galatasaray je poveo već u 1. minuti preko Oliveire, a poravnanje je Konyasporu u 15. minuti donio Cekici, fenomenalnim golom na asistenciju Amira Hadžiahmetovića, te je dugo na semaforu stajalo 1:1. No, u 82. minuti Galatasaray stiže do drugog pogotka. Autogol je postigao Calvo i tako presudio svom timu.

U 88. minuti se u centru pažnje našao Šehić, koji je izgubio živce nakon što mu je Lucas Torreira zasmetao prilikom pokušaja da degažira loptu u polje, te je burno reagovao i zaradio drugi žuti karton! Tada su žute kartone zaradili i golman Galate Muslera i Mauro Icardi.

U jednom trenutku Šehić je bio toliko ljut da je malo nedostajalo da petorici igrača, žargonski rečeno, usta razvali.