Ostalo

I povrijeđena Lana je nezaustavljiva: 20 medalja u karijeri, a tek 18 godina

Naša najbolja plivačica Lana Pudar (18) osvojila je treće mjesto na Svjetskom prvenstvu u vodenim sportovima na jučeršanjeoj utrci u Dohi.

pudar
arhiva

Podsjetimo, Pudar je svjetsku bronzu osvojila u disciplini 200 metara leptir, a s malim zaostatkom od svega 57 stotinki ostala je iza prvakinje Britanke Laure Stephens, dok je srebro osvojila Dankinja Helena Rosendah Bach.

Inače, naša prvakinja bila je najmlađa učesnica SP-a u Dohi.

Ova medalja dobija još više na vrijednosti kada se u obzir uzme činjenica da je Lana na takmičenje stigla s povredom ramena, pa se takmičila samo u ovoj disciplini. Također na 200 m leptir Pudar je prije dvije godine sa svega 16 godina starosti osvojila seniorsko zlato na Evropskom prvenstvu u Rimu.

I tako dok gazi kroz svoju 18 godinu Lana već sad u svom vlasništvu ima čak 20 medalja sa jakih takmičenja. Više medalja nego godina.

Sa seniorskih takmičenja vratila se sa 8 medalja i to: bronza sa SP, bronza sa SP u malim bazenim, zlato i bronza sa EP, bronza sa EP u malim bazenima, srebro i dvije bronze sa Svjetskog kupa.

Što se tiče juniorske konkurencije osvojila je: dva zlata i srebro sa Svjetskog juniorskog prvenstva, te šest zlata i tri srebra sa Evropskog juniorskog prvenstva.

“Šlag na tortu” bila bi svakako medalja sa Olimpijade kojoj se svi nadamo.