Haskić donio pobjedu Veležu, Posušje i Leotar remizirali

m:tel Premijer liga BiH nastavljena je danas susretima Tuzle City i Veleža, te Posušja i Leotara, a derbi kola između Sarajeva i Zrnjiskog na programu je od 18:30 sati.

Tuzla City i Velež u Srebreniku su odigrali utakmicu u okviru dvadesetog kola m:tel Premijer lige BiH, a gosti su slavili golom Haskića iz 78. minute sa 0:1.

Prizore na terenu prije svega je diktirao teren sa kojeg je snig očišćen netom prije početka utakmice (termin početka susreta je prolongiran), pa je pravu igrau teško bilo razviti. Ipak, susret je ponudio dosta uzbuđeja.

Obje ekipe imale su svoje šanse, a meč je riješio Nermin Haskić u 77. minuti, kada je pogodio mrežu Tule na asistenciju Blagojevića.

Ovo je bio peti vezani poraz za Tuzla City i sada su uopasnoj zoni, dok Velež još ima šanse za plasman u evropska takmičenja.

U prvom meču dana Posušje i Leotar ofigrali su neriješeno 1:1, a strijelci su bili Gabrijel Boban i Haris Handžić.

Od 77. minute Rođeni su vodili, Blagojević je nakon ubačaja spustio loptu za Haskića koji sjajnim udarcem iz voleja postiže gol za vodstvo.

Minut poslije Anđušić je imao priliku da riješi pitanje pobjedika, ali se poigravao pred golom Tuzla Cityja pa je propustio sjajnu šansu za svoj tim. Nedim Hadžić mogao je završiti utakmicu u 86. minuti, oklijevao je sa šutom pa mu je Čeliković sjajno uzeo loptu.

Nekoliko minuta poslije pokušao je Pantelić, na njegovu žalost Bogdanović je odbranio udarac. Anđušić je nakon toga imao odličnu priliku, ali mu je Fejzić odbranio udarac.

Na kraju su gosti slavili na 0:1, golom Nermina Haskića, a za domaći tim ovo je bio peti vezani poraz.