Haos u Grčkoj: Navijači Panathinaikosa prekinuli finale, Olympiacosu titula

Košarkaši Olympiakosa odbranili su titulu šampiona Grčke, pošto su službenim rezultatom ostvarili pobjedu u četvrtoj utakmici finalne serije plej-ofa, usljed prekida utakmice od strane navijača Panathinaikosa.

Drame i neizvjesnosti što se tiče rezultata nije bilo. Ali to ne znači da je uopšte nije bilo i da je kraj finalne serije bio dosadan. Za to su se potrudili navijači Panathinaikosa, koji su bacali predmete na teren tri minuta prije kraja treće četvrtine i tako prekinuli utakmicu kod rezultata 63:35 za Olympiakos.

Sudije su zahtijevale da se utakmica može nastaviti samo ako se isprazni dvorana, a na kraju je i zvanično prekinuta i Olympiakosu je dodjeljena pobjeda za titulu.

Oympiakosu je ovo 14. titula, druga uzastopna, dok je Panathinaikos ostao najtrofejniji tim Grčke sa 39 šampionskih pehara.