Haos u Bayernu kakav se ne pamti, Braco pred otkazom? "Osjećam se kao da se sve oko nas raspada"

Trener Bayerna Thomas Tuchel ostao je bez riječi nakon što je njegova ekipa prepustila vodstvo od 1:0 i na kraju s 3:1 pretrpjela domaći poraz od RB Leipziga (3:1) čime su šanse da osvoje 11. uzastopni naslov, postale sve manje.

Bayern je i dalje na prvom mjestu sa 68 bodova, ali Borussia Dortmund s bodom manje gostuje danas kod Augsburga i pobjeda bi dovela žuto-crne na prvo mjesto s dva bodva prednosti uoči posljednjeg kola.

“Kada igrate tako daleko ispod svoje razine i nastavljate spuštati tu razinu, onda ćete se mučiti da pobjeđujete u utakmicama – bila je prva reakcija Tuchela nakon meča.

“Nemam objašnjenje kako se tako nešto moglo dogoditi. Prestali smo se kretati, prestali smo pokazivati ​​hrabrost. Ništa nije išlo kako treba…

A sve se na početku činilo kao savršen dan za Bayern koji je poveo pogotkom Sergea Gnabryja u 25. minuti, ali Leipzig se vratio s tri gola u drugom poluvremenu i ostvario prvu pobjedu u Münchenu i ostavio utrku za naslov širom otvorenom.

“Prvih 30 minuta bilo je dobro, mogli smo voditi 2:0, a onda smo postali tromi. U drugom poluvremenu bez ikakvog razloga bili smo izuzetno aljkavi. Nemam objašnjenje…

Novinari su nakon utakmice opkolili sportskog direktora Hasana Salihamidžića, a posebno je aktualno pitanje bilo ono vezano uz otkaz Julianu Nagelsmannu u martu. Popularni ‘‘Brazzo‘‘ i dalje tvrdi da je odluka o otkazu bila pravi poziv u pravo vrijeme.

“Sve odluke donesene su prema našem najboljem znanju i uvjerenju za Bayernu. Radim svoj posao 24/7 i uvijek se trudim dati sve od sebe. Kad vidite kakvu smo momčad imali prije početka sezone i meni je čudno da možda nećemo osvojiti niti jednu titulu ove sezone. Dugo smo gledali neke prijašnje ideje i bili smo mišljenja da moramo djelovati. Thomas Tuchel treba pripreme s ekipom, tada će sve biti bolje – osvrnuo se Salihamidžić na događanja oko kluba.

“Ovo se dogodilo mnogo puta ove sezone. Osjećam se kao da se sve oko nas raspada. Nemate osjećaj da možemo išta napraviti nakon izjednačenja. Nemamo više situaciju u svojim rukama – rekao je Oliver Kahn nakon utakmice koji je jednako kao i Brazzo na udaru kritika još od ispadanja iz četvrtfinala Lige prvaka od Manchester Cityja, prenosi Jutarnji.

Navodno u klubu naveliko razmišljaju o Kahnovoj smjeni, a Sport Bild navodi kako se naveliko nagađa o Christianu Seifertu i Oliveru Mintzlaffu kao potencijalnim nasljednicima.

Bild navodi kako i Bayernova svlačionica nije u najboljim odnosima s Kahnom i Salihamidžićem i otkriva što im najviše zamjeraju. Nikako zvijezdama nije sjelo što su Kahn i Salihamidžić u medijskim istupima naveli kako se svlačionica okrenula protiv sada već bivšeg trenera Juliana Nagelsmanna i da je to bio jedan od glavnih razloga za njegovu smjenu.