Haaland u nadoknadi siguran s "kreča" za pobjedu protiv Fulhama

Manchester City je pobijedio Fulham 2:1 u 15. kolu Premier lige, ali uz dosta muke.

Za City je počelo idealno. Golom Juliana Alvareza u 16. minuti engleski prvak je poveo, no deset minuta kasnije ostao je s igračem manje jer je isključen Portugalac Joao Cancelo. Pritom je za goste sviran i jedanaesterac, koji je iskoristio Andreas Pereira dvije minute kasnije.

Erling Haaland vratio se nakon povrede i ušao u 64. minuti umjesto Alvareza. U 75. je pogodio za 2:1, no VAR i sudac Darren England poništili su gol za novo vodstvo domaćina, prenosi Scsport.ba.

City je do tri boda došao u nadoknadi, tačnije 95. minuti, golom Erlinga Haalanda iz jedanasterca, kojeg je na iskustvo iznudio Kevin de Bruyne.

U sljedećem kolu City dočekuje Brentford, a Fulham je domaćin Manchester Unitedu. Arsenal u nedjelju gostuje kod Chelseaja i ima priliku pobjedom se vratiti na prvo mjesto.