Hačanov poveo pa stao: Đoković u polufinalu Roland Garrosa, gledat ćemo spektakl

Novak Đoković pobijedio je Karena Hačanova 3:1 (4:6, 7:6 (0), 6:2, 6:4) u četvrtfinalu Roland Garrosa.

Srpski tenisač i treći na ATP ljestvici u polufinalu francuskog Grand Slama igrat će protiv boljeg iz ogleda Grka Stefanosa Tsitsipasa i Španjolca Carlosa Alcaraza, koji svoj meč imaju kasnije danas. Ruski tenisač bio je najteži dosadašnji protivnik Đokovića na turniru.

U polufinalu će sigurno imati još boljeg protivnika jer je Tsitsipas peti, a Alcaraz prvi igrač svijeta.

Hačanov, 11. igrač svijeta, došao je do breaka u petom gemu nakon neizvjesne borbe, pa zadržao prednost do kraja prvog seta i poveo 1:0. Đokoviću je to bio prvi izgubljen set na turniru nakon što je s 3:0 pobijedio Aleksandra Kovačevića, Martona Fucsovicsa, Alejandra Davidovicha Fokinu i Juana Pabla Varillasa.

Drugi set otišao je u tie-break u kojem je Đoković pomeo Hačanova, ostavivši ga bez ijednog poena. Srpska zvijezda time je izjednačila na 1:1. Treći set bio je puno lakši jer je Đoković napravio break odmah u prvom gemu, pa još jedan u završnici te je poveo 2:1.

Đoković je u trećem gemu četvrtog seta prvi ostvario break i činilo se kako će mirno otići do pobjede. Međutim, Hačanov se nije predao, već je kod 4:4 uzvratio break za povratak u set. Nije to omelo srpskog tenisača, koji je već u idućoj igri opet došao do prednosti na suparničkom servisu i na kraju iskoristio prvu meč loptu za konačnih 3:1.

Preostala dva četvrtfinalna para čine Alexander Zverev i Tomas Martin Etcheverry te Holger Rune i Casper Ruud. Oni će se za polufinalne Roland Garrosa boriti u srijedu.