Haaland nema djevojku, ali će večeras spavati s njih tri: Legnem i osjećam se dobro s njima!

Erling Haaland briljirao je i u derbiju Manchestera. Za samo pola sata igre, od 33. do 64. minute zabio je tri gola, višestruko historijski hat-trick za pobjedu Cityja nad Unitedom 6:3. De Bruyne je u 33. minuti centrirao iz kornera s lijeve strane, a Haaland zabio glavom.

Nije pri tome zatresao mrežu jer je Malacia izbio loptu koja je išla prema njoj, ali je ipak prešla gol-crtu. Haaland je tako u 11 nastupu za City postigao već 15. gol. Ovaj je ujedno i historijski jer je prvim golom na debiju u mančesterskom derbiju, koji je postigao s 22 godine i 73 dana, postao drugi najmlađi kojem je to uspjelo.

Zanimljivo, prije 11 godina Mario Balotelli to je uspio samo dan mlađi od Haalanda. Samo četiri minute kasnije Haaland je zabio svoj drugi i Unitedov treći gol. Opet je De Bruyne asistirao, sada zavrnutom loptom s desne strane, a na drugoj stativi Haland se bacio i lijepo zabio nogom.

U 64. minuti Haaland je zaokružio hat-trick nakon još jedne sjajne momčadske akcije De Bruynea, Grealisha, Fodena i Gomeza. Iz prve je zakucao iz blizine. Haaland je ovim golom, čak 17. u samo 11 utakmica za City u svim natjecanjima, postao prvi igrač u historiji Premiershipa koji je postigao tri hat-tricka u tri uzastopne domaće utakmice, prenosi Index.

Haaland je sam jednom rekao da su njegove djevojke su lopte s kojim postiže hat-trick.

“Spavam sa loptama s kojim postignem svaki hat-trick. Legnem u krevet i dobro se osjećam s njima. Gledam ih svaki dan, one su moje djevojke”, kazao je svojevremeno napadač.

Haaland inače nema djevojku, a poznata je njegova izjava o jednoj bivšoj:

“Žalila se jer nisam imao dovoljno vremena za nju. Jednom me pitala da biram između nje i fudbala. Ponekad mi nedostaje”, navodna je izjava sjajnog napadača.