Sport

VIDEO Haaland fulio prazan gol: Liverpool bolji od Cityja u finalu Community Shielda

Fudbaleri Liverpoola su u utakmici Community Shielda danas na King Power stadionu u Lesteru sa 3:1 savladali Manchester City.

Bio je to duel osvajača Kupa i prvaka Engleske, a Redsi su stigli do prvog trofeja u novoj sezoni.

Poveo je Liverpool lijepim golom Trenta Alexandera Arnolda na asistenciju Mohameda Salaha u 21. minuti, a City do poravnanja stiže dvadeset minuta prije kraja.

Tada je do pogotka stigao debitant u dresu Cityja Julian Alvarez, koji se sjajno snalazi nakon što je Adrian zaustavio šut Fodena, te šalje loptu u gol sa nekoliko metara za 1:1.

U 83. minuti je dosuđen penal za Redse nakon što je jedan defanzivac Cityja rukom zaustavio šut Nuneza glavom, a siguran realizator najstrožije kazne bio je Salah za 2:1.

Konačnih 3:1 u sudijskoj nadoknadi postavlja Darwin Nunez. Tada je Mohamed Salah divno ubacio za Robertsona na drugu stativu, on spušta loptu za Nuneza, a debitant u dresu Liverpoola glavom trese mrežu Građana za konačnih 3:1.

Poraz Cityja je mogao u posljednjim trenucima ublažiti Haaland, ali Norvežanin je promašio prazan gol sa pet-šest metara…

Narednog vikenda kreće i sezona u Premier ligi. Liverpool u prvom kolu gostuje Fulhamu, dok City, koji brani titulu prvaka, gostuje West Hamu.

Community Shield:

Liverpool – Manchester City 3:1 (Arnold 21’, Salah 83’p, Nunez 90+4’ / Alvarez 70’)