Zaradio isključenje, pa se sakrio ispod cerade i ispratio finale (VIDEO)

Club America je ostvarila impresivnu pobjedu protiv Tigresa rezultatom 3:0 nakon produžetaka, osvojivši naslov prvaka meksičke Lige MX.

Prvi susret završen je neodlučeno, 1:1, ali Club America je stigla do titule nakon fantastičnog izvođenja udaraca iznad vremena. Julian Quinones, Richard Sanchez i Jonathan Rodriguez bili su junaci koji su postigli ključne golove u produžecima, prenosi Sc Sport.

Iako je Club America postigla uspjeh, pažnju svjetske javnosti privukao je nevjerovatan potez golmana Tigresa, Nahuela Guzmana. Guzman je dobio prvi žuti karton u 93. minuti, a samo tri minute kasnije riskirao je sve, izlazeći s gol-linije i gotovo do sredine terena rušeći napadača Quinonesa.

Glavni sudac bio je prisiljen dodijeliti Guzmanu drugi žuti karton, što znači crveni karton. Prema fudbalskim pravilima, Guzman je krenuo prema svlačionici, ali njegova priča nije tu završila.

Kamere su zabilježile trenutak kada se Guzman povukao iza reklame, koristeći ceradu kako bi pratio dramatični završetak susreta.

Nažalost, tokom sljedećih 20-ak minuta, svjedočio je tome kako njegov zamjenik, golman Felipe Rodriguez, prima još dva pogotka.

Guzman, argentinski golman star 37 godina, tokom svoje dugogodišnje karijere istakao se igranjem za tri kluba: Newell’s Old Boys, Independiente Rivadaviju i Tigres.