Topnici u golijadi bolji od Liverpoola

U velikom derbiju u Londonu sastali su se Arsenal i Liverpool, a domaći tim je slavio pobjedu sa 3:2.

Topnici su sjajno otvorili utakmicu i poveli već u prvoj minuti susreta kada je Odeegard uposlio Martinellia koji pogađa za 1:0.

Gosti su u 15. minuti tražili igranje rukom u šesnaestercu, međutim sudija se nije oglasio.

Liverpool je iskoristio inicijativu koju je imao i Diaz je uposlio Nuneza u šesnaestercu koji je postigao gol za izjednjačenje u 34. minuti.

Ipak domaći u samom finišu prvog dijela dolaze do nove prednosti, ovaj put je Martinelli bio asistent, a Saka strijelac gola.

U drugom poluvremenu prvi su prijetili domaći preko Odegaarda koji je sjajno šutirao, međutim Alisson je sjajno odbranio.

Liverpool je ipak stigao do izjednačenja u 53. minuti kada je Firmino postigao gol za 2:2.

Sjajna utakmica je bila i u nastavku. Nakon jednog dugog napada i nekoliko šuteva prema golu Liverpoola lopta je došla do Xhake koji je ponovo ubacio loptu u šesnaesterac gdje je pronašao Jesusa koji je pokušao šutirati, ali ga Alcantara udarapo nozi pa je sudija Mike Oliver pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost u 74. minuti preuzima Saka, koji je pogodio za novo vodstvo Arsenala od 3:2.

Do kraja utakmice Arsenal je držao posjed i nije dozvolio Liverpoolu da ugrozi njihov gol, prenosi SCsport.ba.