Golden State na korak do titule: Maestralni Wiggins predvodio ratnike do pobjede

Košarkaši Golden State Warriorsa pobijedili su Boston Celticse u petoj utakmici NBA finala rezultatom 104:94.

Warriorsi su ostvarili treću pobjedu u seriji i tako došli do meč lopte i prilike da osvoje sedmu titulu NBA šampiona u klupskoj historiji.

Iako je Steph Curry odigrao lošu utakmicu za svoje parametre, košarkaši iz Kalifornije su uspjeli da se domognu pobjede.

Golden State je vodio većim dijelom utakmice. U prvom poluvremenu su sjajnom odbranom spustili Boston na svega 39 koševa, a prednost Warriorsa kretala se između 9-10 koševa razlike.

Međutim u trećoj četvrtini, koja je zaštitni znak Golden Statea, Boston je uzvratio. Ekipa Celticsa napravila je seriju na startu četvrtine i uvela ovu utakmicu u egal. Većim dijelom treće četvrtine, ekipe su bile na rezultatskoj klackalici.

Golden State je prelomio utakmicu u četvrtoj četvrtini. Na startu su napravili seriju 10-0 i tako stvorili nedostižnu prednost za goste.

Ekipu Golden Statea do pobjede je predvodio Andrew Wiggins koji je ubacio 26 koševa uz 13 skokova. Klay Thompson je ubacio 21 koša, pogodivši pet trojki.

Steph Curry je stao na 16 poena i osam asistencija, uz loš šut iz igre 7/22. Nije pogodio nijednu trojku iz devet pokušaja.

U ekipi Bostona najefikasniji je bio Jayson Tatum sa 27 poena, deset skokova i četiri asistencije.

Šesta utakmica igra se u Bostonu, u noći između četvrtka i petka.