Fudbalerke Barcelone odbranile titulu šampionki Evrope pred 50.000 navijača

Fudbalerke Barcelone osvojile su titulu šampionki Evrope pošto su u finalu pobijedile francuski Olympique iz Lyona.

U fantastičnom ambijentu pred 50.827 gledalaca na stadionu „San Mames“ u Bilbau fudbalerke Barce slavile su rezultatom 2:0 (0:0).

Vodeći gol u 63. minutu postigla je zvanično najbolja fudbalerka sveta Aitana Bonmati. Konačan rezultat postavila je u 90+5. minutu Alexia Putellas, „fudbalska kraljica“ iz 2021. i 2022. godine.

Bio je ovo meč između trenutno najbolje i najtrofejnije ekipe na Starom kontinentu. Katalonke su odbranile titulu osvojenu prošle godine protiv njemačkog Wolfsburga i stigle do svoje treće evropske krune, dok su „Lavice“ iz Liona rekorderke sa osam titula prvakinja Evrope.

Zanimljivo je da je ovo bila tek prva pobjeda fudbalerki Barcelone nad velikim rivalkama iz Francuske.