Njemački as je u kolumni u novinama „Die Zeit“ napisao.
“Svjetsko prvenstvo se rasprodaje od FIFA-e. Sve se vrti samo oko para i to oduzima fudbalu kredibilitet. Kao rezultat toga, navijači se osjećaju nelagodno. Sve im je teže da odvoje FIFA-u od samog događaja”.
Lahm je osudio prošireno Svjetsko klupsko prvenstvo, koje se prvi put održalo prošlog ljeta, zbog njegovog uticaja na fizičko zdravlje igrača.
Također se pridružio kritikama cijena karata na ovogodišnjem Svjetskom prvenstvu napisavši:
“FIFA je optužena da ne pruža poštene podatke o pravoj potražnji i da to koristi za maksimiziranje prihoda“.
Dodao je kako ga “iritira prijedlog da se Svjetsko prvenstvo održava svake dvije godine” zaključivši da “turnir zahtjeva pripremu i praćenje da bi imao trajan uticaj”, prenio je N1.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.