Edin Džeko je u utakmici BiH i Katara (3:1) izašao iz igre u 64. minutu, nakon čega je iskazao nezadovoljstvo na klupi. Čak je i nakon meča imao oštar razgovor sa pomoćnim trenerom Mirkom Hrgovićem. Upravo zbog toga je Sergej Barbarez na pres konferenciji nakon meča dobio pitanje i kaptenu Zmajeva.
Selektor BiH je dao kratak i jasan odogovor.
“On uvijek ima istu ulogu. Tu nema filozofiranja. On je naš najveći i najbolji igrač. Još uvijek plijeni pažnju protivničkih ekipa. Tehnički je perfektan i na kraju krajeva strijelac. To je dokazao u preko 20 godina karijere. Naravno da se naša igra bazira prema njemu. Tako je i bilo i u ovoj utakmici“ – rekao je Barbarez koji nije ulazio u suštinu nezadovoljstva rekordera reprezentacije BiH.
Ono što je najbitnije BiH je izborila plasman u nokaut fazu Mundijala po prvi put u istoriji i tamo će ih kako stvari stoje čekati jedan od domaćina SAD, a postoji i mala šansa da rival Zmajevima bude Njemačka.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.