Fudbal

Pogledajte kako Tuchel viče na treningu Engleske. "Djed, Djed, probudi se"

Engleski izbornik Thomas Tuchel pokazao je svoju beskompromisnu stranu na Svjetskom prvenstvu, a internetom se proširila snimka s treninga na kojoj viče na reprezentativca Djeda Spencea.

FOTO: EPA
FOTO: EPA

Uoči utakmice drugog kola grupne faze protiv Gane, Tuchel je braniču Tottenhama poručio da se “probudi”, jasno pokazavši kakav intenzitet očekuje od svoje momčadi, piše Goal.com.

Tuchelovi visoki standardi

Tuchel je jasno dao do znanja da neće tolerirati pad koncentracije tijekom natjecanja na Svjetskom prvenstvu. U snimci koja je postala viralna na društvenim mrežama, njemački strateg izgubio je strpljenje sa Spenceom tijekom taktičke vježbe u Kansas Cityju.

Dok se momčad pripremala za dvoboj s Ganom, Spence je zakasnio u jednoj kretnji, što je izazvalo glasnu reakciju izbornika. Čulo se kako Tuchel iz svega glasa viče: “Djed, Djed, Djed, probudi se! Probudi se!”, ne ostavljajući nimalo sumnje u standarde koje očekuje od svojih igrača.

Spence: To je normalno

Unatoč oštrom tonu, Spence tvrdi da nema zle krvi između njega i bivšeg trenera Chelseaja. Nogometaš Spursa umanjio je važnost incidenta i pohvalio Tuchelov pristup vođenju momčadi.

“Ma da, mislim da je to normalno. On je sjajan trener i od svojih igrača želi ono najbolje. Zahtjevi su mu visoki, a za ovakav turnir moramo biti na sto posto, tu nema dvojbe. Svaki trening mora biti vrhunski i to je ono što on traži. To je dobra stvar”, izjavio je Spence.

Dvadesetpetogodišnji branič nije se dao smesti javnom kritikom, ističući da se Tuchel tako odnosi prema cijeloj momčadi. “Nisam to shvatio osobno. Uostalom, on se tako odnosi prema svima. Ne, ne, to je jednostavno dio posla. Ako želi da nešto napravim, napravit ću. To je doista samo dio igre”, priznao je.

Spence je nastavio hvaliti atmosferu pod novim izbornikom: “Mislim da je sjajan trener i sjajan tip. Jako je detaljan u onome što želi postići. Mislim da ga dečki zaista vole i iznimno ga poštuju. To je ono što nam stalno govori – da ovdje gradimo obitelj, i stvarno smo je izgradili. Vjerujem da možemo postići velike stvari ako svi budemo na istom tragu. Stvorio je takvo ozračje u momčadi.”

Watkins: Imao sam sreće što to nisam bio ja

Napadač Aston Ville Ollie Watkins također se osvrnuo na situaciju, priznajući da je svaki igrač podložan izbornikovu gnjevu ako mu razina izvedbe padne. Watkins se čak našalio kako je imao sreće što su kamere uhvatile Spenceovu, a ne njegovu pogrešku.

“Mislim da se ne ustručava vikati na vas. Uvijek puno traži i pazi da ste svakog dana na najvišoj razini. Vidjeli ste s Djedom kad mu je rekao: ‘Probudi se, probudi se!’ Imao sam sreće da to nisam bio ja. Mislim da sam ja pogriješio neposredno prije Djeda, a on je na kraju vikao na njega, na moju sreću. Ali mislim da to samo pokazuje da je on pobjednik, da postavlja standarde, a to je ono što vam je potrebno”, rekao je Watkins novinarima.