Fudbal

Nakon debakla je izašao pred novinare i rekao sve: Urugvaj ostao bez selektora

Marcelo Bielsa napušta reprezentaciju Urugvaja nakon eliminacije u grupnoj fazi Svjetskog prvenstva 2026. godine. 

FOTO: EPA
FOTO: EPA

Poraz od Španije rezultatom 1:0 označio je kraj puta za selekciju koja prema Transfermarktu vrijedi 360 miliona eura, a argentinski stručnjak je poručio da na sebe preuzima punu krivicu.

Bielsa je još prije turnira najavio odlazak nakon Mundijala, ali se oproštaj dogodio poslije velikog razočarenja i samo dva osvojena boda u grupi. 

Na konferenciji za medije rekao je da su četvrto mjesto u južnoameričkim kvalifikacijama i treće mjesto na Kopa Americi bezvrijedni kada se ne ostvari rezultat na Svjetskom prvenstvu.

Posebno se osvrnuo i na odluku da Fernando Muslera bude prvi golman, uprkos greškama koje je pravio tokom turnira. 

Bielsa je kazao da je vjerovao u njega zbog sjajne godine, karaktera i iskustva, ali je na poluvremenu protiv Španije Muslera zamijenjen Sergiom Rochetom, na zahtjev samog golmana. 

– Uprkos radu, trudu i posvećenosti, nismo uspjeli, poručio je Bielsa nakon bolnog kraja urugvajske priče na Mundijalu.