On je za “Fenu” otkrio šta zamjera Sergeju Barbarezu.
Što se tiče prve utakmice i remija s Kanadom, Rahimić navodi da je tu bilo važno ne izgubiti utakmicu.
“Ishodom prve utakmice, s obzirom da je Kanada domaćin, bio sam zadovoljan. Nakon prvog poluvremena pomislio sam da ćemo na kraju i pobijediti, ali Kanada je u drugom poluvremenu pojačala tempo i bilo je očito da nismo mogli odgovoriti na to. Primili smo taj gol, ali opet, bilo je važno ne izgubiti prvu utakmicu” – naveo je Rahimić i prokomentarisao duel protiv Švicarske gdje je BiH poražena 4:1.
“Možda smo u sredini ostavili malo previše prostora pa nam se dogodila ona greška kada je Memić vratio loptu odakle se može postići pogodak. Mislim da je ta greška usmjerila utakmicu. Na kraju poraz 1:4, međutim, nije to tako loše izgledalo kao što rezultat pokazuje. Ali dobro, bila je dosta grešaka i trebamo ih ispraviti. Treba igračima dati podršku. Jer imamo još tu jednu utakmicu s kojom se, vjerujem, možemo plasirati u drugi krug prvenstva“.
Trener Veleža je naveo da ima neke zamjerke na postavku igre Barbareza.
“Možda je protiv Švicarske postavio malo previše ofanzivnu igru. Odmah se na početku pojavio taj problem u sredini, jer Alibegović je bio lijevo, Memić desno, naprijed su bili Džeko i Demirović, a u sredini smo imali samo ta dva vezna igrača. Kad se onako postavi ekipa, treba imati baš ekstremno kvalitetne, brze igrače koji mogu zaustaviti akciju protivnika i odmah odigrati prema naprijed. S tim da ja mislim da mi takve igrače u reprezentaciji nemamo” – objasnio je on.
Za kraj je pričao o svojim očekivanjima za duel protiv Katara.
“Nikad ne možeš predvidjeti kako će se situacija rasplesti, ali sada treba nekako motivisati igrače i ako bi se pobijedio Katar, to bi onda bilo OK. Opet bi bili u poziciji razmišljati što i kako dalje, možda napraviti još veći uspjeh od samog plasmana na SP. Nakon grupne faze mogu se očekivati iznenađenja, posebno jer će se igrati nokaut utakmice u kojima sreća igra veliku ulogu. Tom bi se pobjedom vratila euforija, ne samo u državi, nego među svim našim navijačima u svijetu” – kazao je Rahimić.
Utakmica između Bosne i Hercegovine i Katara je na programu večeras u 21 sat.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, čitajte na Google News.