Fudbal

Harun Karić se vratio u bivši klub

Bivši fudbaler Željezničara i Tuzla Citya Harun Karić ovog ljeta se vratio u Kirgistan.

FOTO: FK ŽELJEZNIČAR
FOTO: FK ŽELJEZNIČAR

Harun Karić nakon samo pola sezone u dresu Prištine vraća se u Kirgistan i ponovo će nositi dres Barsa.

Karić je u januaru ove godine stigao u Prištinu, ali se nije naigrao jer je nastupio u samo devet utakmica i nije imao zapažen učinak. Sada se vraća u Bars gdje je takođe proveo jednu polusezonu i na 13 utakmica je postigao pet pogodaka.

Tim iz Kirgistana je tako iskoristio njegovu nešto lošiju polusezone i vratio ga u svoje redove. Bivši fudbaler Željezničara stiže kao slobodan igrač. On je karijeru počeo u mlađim kategorijama Zvijezde 09 gdje je igrao i za prvi tim. Poslije toga je igrao za Gradinu, Tuzla City, Lokomotivu iz Zagreba, Željezničar.

U januaru 2025. godine je otišao u Kirgistan gdje je prvo zaigrao za Abdiš Ata Kant. U BiH je igrao u Premijer ligi BiH, te u Prvoj ligi Republike Srpske i Federacije BiH.