Ostalo

EURO 2024: Francuzi "razbili" Island i stigli nadomak polufinala

Francuska i Island su u Lanxess Areni odigrali prvu utakmicu subotnjeg dana Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

frfrancuska island euro 2024

Bitnu pobjedu slavili su Francuzi rezultatom 39:32.

Uvodne minute donijele su neizvijestan i dobar rukomet, a do prve veće prednosti na susretu stižu Francuzi serijom od 4:0. Prednost od tri gola razlike Francuzi su održavali do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 17:14.

Otvaranje drugog poluvremena donosi sjajnu igru Francuske koja je u prvih pet minuta nastavka uspjela stići do šest golova prednosti što je ujedno bila najveća dotadašnja prednost na meču. Brzo su Islanđani prepolovili taj zaostatak, ali nisu mogli doći do potpunog preokreta jer su Francuzi bili neumoljivi u napadu, prenosi Sc Sport.

Do 57. minute svi igrači Francuske su se uspjeli upisati na listu strijelaca što je sjajan pokazatelj koliku širinu i kvalitet posjeduje ta reprezentacija. Na kraju su Francuzi slavili sa 39:32.

Najviše golova za Francusku na ovom meču postigli su Ludovic Fabregas i Melvyn Richardson koji su postigli po šest golova, a u redovima Islanda najviše golova dao je Ellidi Snaer Vidarsson koji je ujedno sa sedam pogodaka bio najbolji strijelac meča. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Francuz, Nedim Remili.