Fotografija zbog koje su milioni Brazilaca završili u suzama: U 116. minuti uradili su nešto što se ne radi

Fudbaleri Hrvatske nakon velike drame i penal serije rezultatom 2:1 eliminisali su Brazil sa Svjetskog prvenstva u Kataru i plasirali se u veliko polufinale.

Poslije 90 minuta bilo je 0:0, poslije produžetaka 1:1.

U 105. minuti, posljednjim trenucima prvog produžetka, Neymar i Paqueta su odigrali fenomenalnu akciju, da bi as PSG-a konačno savladao sjajnog golmana Hrvatske Dominika Livakovića za ludnicu na stadionu.

Ali nije bio kraj.

Hrvatska je u 117. minuti odigrala sjajan kontranapad, rezervista Mislav Oršić je ubacio sa lijeve strane, a Bruno Petković je udario po lopti, koja je na putu ka golu zakačila odbrambenog igrača Brazila i prevarila Alissona.

Međutim, upravo je toj kontri prethodilo neshvatljivo ponašanje brazilskih igrača. Na tri minute do kraja, čak šestorica igrača Brazila bila su pred šesnaestercom Hrvatske, a sedmi malo ispred. To se jednostavno ne radi na ovoj razini fudbala.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Argentine, a u preostalim četvrtfinalnim utakmicama u subotu se sastaju Portugal i Maroko i Engleska i Francuska.