Ostalo

Formula 1: Perez slavio u Saudijskoj Arabiji

Vozač Red Bulla Meksikanac Serfio Perez pobijedio je na večerašnjoj utrci za Veliku nagradu Saudijske Arabije, koja je u šampionatu Formule jedan vožena na stazi u Džedi.

Perez je stigao do pete pobjede u karijeri, a prve u ovoj sezoni. On je ostvario vrijeme od 1:21:14.894.

Drugo mesto osvojio je njegov timski kolega i aktuelni svjetski šampion Holanđanin Max Verstaapen, koji je za pobjednikom kasnio nešto više od pet sekundi.

Holanđaninu je pripao dodatni bod za najbrži krug. On je startovao sa 15. pozicije, a na kraju je uspio da dođe do podijuma.

Treći je kroz cilj prošao Fernando Alonso iz Aston Martina, ali je Španac potom kažnjen sa dodatnih 10 sekundi zato što je loše odradio prethodnu kaznu.

Alonso je na kraju završio na četvrtom mestu, a treća pozicija je pripala vozaču Mercedesa Britancu Georgu Russelu, koji je za pobjednikom kasnio 25,8 sekundi.