Feyenoord savladao Romu, Tahirović nije igrao ni minutu, Gent i West Ham remizirali

Feyenoord je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici Evropske lige minimalno savladao Romu rezultatom 1:0, a pogodak odluke postigao je Mats Wieffer početkom drugog poluvremena.

Wieffer je u 54. minuti susreta uhvatio prekrasan volej i zatresao mrežu rimskog kluba, a njegova majstorija ispostavit će se i presudnom za ishod utakmice.

Naravno, sve bi bilo drugačije da je Roma iskoristila stopostotnu šansu u 43. minuti kada je Lorenzo Pellegrini promašio penal, odnosno pogodio stativu.

Mourinho je ekspresno reagovao i kaznio Italijana tako što ga je zamijenio na poluvremenu, ali to nije značajno pomoglo njegovoj ekipi.

Bh. reprezentativac Benjamin Tahirović utakmicu je proveo na klupi za rezervne igrače.

Kada je riječ o Konferencijskoj ligi, četvrtfinalni dio takmičenja otvorili su Gent i West Ham, a susret je završet neriješenim rezultatom 1:1.

Prvi do vodstva došao je West Ham pogotkom Ingsa u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena, da bi poravnanje Gentu donio Cuypers u 57. minuti, prenosi Sport1.