Fenerbahce savladao Galatasaray, utrka za prvaka se nastavlja

Fudbaleri Fenerbahcea u okviru 37. kola Super Lige u najvećem turskom derbiju savladali su u gostima Galatasaray rezultatom 1:0 čime se nastavlja utrka za prvaka između ova dva velika rivala, javlja Anadolu.

Pogodak za Fenerbahce postigao je Caglar Soyuncu u 71. minuti.

Pobjedom Fenera prvak Turkiye biće poznat u narednom i ujedno posljednjem kolu lige.

Ekipa Fenerbahcea je od 21. minute igrala sa igračem manje nakon što je Alexander Djiku dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Bh. napadač Edin Džeko u dresu Fenerbahcea ušao je u igru u 83. minuti umjesto Michya Batshuayija.

Galatasaray je kolo prije kraja turske lige na liderskoj poziciji sa 99 bodova, Fenerbahce ima 96, a trećeplasirani Trabzonspor 64.

U posljednjem kolu Galatasaray igra u gostima protiv Konyaspora, a Fenerbahce dočekuje Istanbulspor AS.

Ukoliko obje ekipe budu imale po 99 bodova na kraju, prvak će biti Fenerbahce zbog boljeg međusobnog omjera.