Fantastična utakmica Jusufa Nurkića, Bogdanović promašio za pobjedu sa sirenom

Portland Trail Blazersi stigli su do 18. trijumfu sezone, pobjedom protiv Charlotte Hornetsa 124:113 u Moda centru.

Hornetsi su vodili poslije prve dionice 30:34 u dosta izjednačenoj utakmici. Druga četvrtina pripala je također gostima. Iako su vodili u jednom trenutku +14 (51:65), domaći su uspjeli otići na odmor sa 6 poena zaostataka (60:67).

Preokrenuli su košarkaši Chaunceyja Billupsa u trećem dijelu meča, pa su u odlučujućih 12 minuta ušli sa 6 poena viška (101:95). Pred kraj utakmice imali su maksimalnih +15 (121:106), što je bilo nedostižno za Hornetse.

Jusuf Nurkić i Geremi Grant postigli su kombinovano 60 poena.

Bosnian Best briljirao i za skoro 36 minuta provedenih na terenu ubacio 28 ubačaja, 15 skokova i 6 asistencija. Bio je Nurkić nevjerovatno šuterski raspoložen i pogodio čak 5 trojki iz 7 pokušaja.

Grant je bio najefikasniji uz 32 poena, 9 uhvaćenih lopti i 5 dodavanja.

Anfernee Simons upisao je 18 koševa, a Damian Lillard bio je na pragu double-double učinka sa 17 poena i 9 skokova.

LaMello Ball istakao se kao najraspoloženiji Igrač Charlotta sa 27 poena i po 7 skokova i asistencija.

Detroit Pistonsi imali su 12 poena prednosti protiv LA Clippersa manje od tri minute prije kraja, a uspjeli su izgubiti čak 11 razlike.

Bojan Bogdanović je imao priliku tricom u zadnjoj sekundi dobiti utakmicu za Pistonse, ali promašio je i otišlo se u produžetak, u kojem su gosti dominirali i pobijedili 142:131.

Bogdanović je završio utakmicu kao najbolji strijelac Pistonsa s 23 poena, tri skoka, tri asistencije, dvije krađe i blokadom, ali i slabim šutom 7/20 (trice 1/6, slobodna bacanja 8/9) i čak pet izgubljenih lopti.

Prvo ime Clippersa bio je George s 32 poena i 11 asistencija, a Kawhi Leonard nije igrao.