Evropska liga: Vlahović i Chiesa odveli Juventus u četvrtfinale

Plasman dalje osigurali Sevilla, Feyenoord i Manchester United

Juventus, Feyenoord, Sevilla i Manchestee United prvi su četvrtfinalisti Lige Evrope.

Stara dama je na uzavreloj atmosferi u Freiburgu branila jedan gol prednosti, a i večeras su izabranici Masmilliana Allegrija slavili isto kao prije sedam dana, a bilo je 2:0.

Strijelac vodećeg gola za Juve bio je Dušan Vlahović, koji je tako prekinuo crni niz bez gola u “crno-bijelom” dresu. Reprezentativac Srbije pogodio je u finišu prvog poluvremena iz penala.

Konačnih 2:0 postavio je Chiesa duboko u sudijskoj nadoknadi, čime trasirao put Stare dame u četvrtfinale ovog takmičenja.

Podsjećamo, Juve je sve svoje snage usmjerio ka osvajanju ovog trofeja, obzirom da u Seriji A zbog poznatog skandala i oduzimanja čak 15 bodova daleko zaostaje za Evropom.

Manchester United je i večeras rutinski odradio posao u Sevilli, gdje je savladao Betis, a strijelac jedinog gola bio je sjajni Rashford u 56. minuti.

Turski Fenerbahce je u Istanbulu savladao Sevillu 1:0, ali se na kraju ispostavilo da je to samo pirova pobjeda, obzirom da je tim iz Andaluzije u prvom susretu slavio rezultatom 2:0. Strijelac jedinog gola na susretu bio je Valencia u 41. minuti.

I na kraju susret s najviše golova igran je u Rotterdamu, gdje je domaći Feynord nakon 1:1 iz prve utakmice, deklasirao Shakhtar, a bilo je 7:1.

Dva gola su postigli Kokcu i Idrissi, dok su preostala dva djelo Gimeneza i Jahanbakhsha. Počasni gol za tim iz Ukrajkine djelo je Kelsyja u 87. minuti.