EURO 2024, Grupa E: Rumuni deklasirali Ukrajince sa 3:0

92' - Rumuni su mirno priveli utakmicu kraju i sasvim zasluženo savladali Ukrajinu sa 3:0,

Rumunija - Ukrajina Euro 2024

57′ Sada je već 3:0 za Rumuniju. Strijelac je Draguš.

53′ – Rumunija je udvostručila prednost zahvaljujući još jednom spektakularnom golu Razvana Marina.

46′ – Prijeti Coman na startu drugog dijela, ali njegov udarac odlazi pored gola Lunina.

46′ – Počelo drugo poluvrijeme u Minhenu.

47′ Kraj prvog poluvremena. Rumuni zasluženo vode, puno su bolji od Ukrajinaca.

40′ – Rumuni su mnogo bolji i imali su još dvije velika šanse preko Mana i Stanicua koji je iz kornera pogodio prečku!

28′ Rumuni vode sa 1:0. Strijelac je bio Stanciua šutem sa dvadesetak metara u same rašlje!

25′ – u prvom dijelu prvog poluvremena nismo vidjeli mnogo toga. Rumuni djeluju opasnije, pokušao je Coman, ali je Lunin lako odbranio, dok su Ukrajinici prvi šut ka golu protivnika uputili u 22. minuti.

Počeo je susret 1. kola E grupe na EURO 2024 u Njemačkoj između Rumunije i Ukrajine u Minhenu

Selektori Rumunije i Ukrajine Edward Iordanescu s jedne i Serhij Rebrov s druge strane su odabrali početne postave za duel u Minhenu.

Rumunija: Nita; Ratiu, Dragusin, Burca, Bancu; M. Marin, Man, R. Marin, Stanciu, Coman; Dragus.

Ukrajina: Lunin; Konoplja, Zabarnji, Matvienko, Zinčenko; Šaparenko, Stepanenko, Cigankov, Sudakov, Mudrik; Dovbik.

Glavni sudija meča je Glenn Nyberg iz Švedske s pomoćnicima Mahbodom Beigijem i Andreasom Soderqvistom također iz Švedske dok je četvrti sudija Espen Eskas iz Norveške.

U VAR sobi su Rob Dieperink iz Nizozemske s pomoćnicima Polom van Boekelom također iz NIzozemske i Jeromeom Brisardom iz Francuske.

Posmatrač suđenja je David Fernandez Borbalan iz Španije, a UEFA-in delegat je Arturs Gaidels iz Latvije.