EURO 2024 │ Rumunija - Nizozemska 0:3: Nizozemska ubjedljivo savladala Rumuniju i ide u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Nogometne reprezentacije Rumunije i Nizozemska od 18 sati igraju svoj meč osmine finala Evropskog prvenstva.

Od 18 sati u Minhenu snage će odmjeriti Rumunija i Nizozemska, a od 21 sat u Leipzigu Austrija i Turska.

Pobjednici iz pomenuta dva duela sastat će se u četvrtini finala, a ta utakmica na rasporedu je 6. jula od 21 sat u Berlinu.

90+4′ – GOOOOOOL!

Malen pogađa za 3:0.

Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.

Nizozemska na pragu četvrtine finala

Sada nema ofsajda sve je čisto, Nizozemska vodi 2:0, strijelac je Malen.

Opasno Depay

Depay jako pucao s dvadeset metara pored gola.

VAR poništio gol Gakpu

Gakpo opet zabio, VAR poništio gol

Završeno je prvo poluvrijeme, Nizozemska ima prednost od 1:0, a mogla je voditi i ubjedljivije.

Izmjena na terenu

Vasile Mogos dobio je udarac u prsa i neće moći nastaviti utakmicu. Zamijenio ga je Bogdan Racovitan.

Dragusin spasio čist gol

Odlična dubinska lopta za Dumfriesa koji daje povratnu u peterac, uklizavanje Dragusina je spriječilo skoro siguran gol

GOOOOOOL Nizozemska vodi 1:0! 14′ – Šansa za Rumuniju!

Man je šutirao s 20 metara, a lopta ide malo iznad prečke!

Rezervisan početak favorita u ovom dvoboju.

Opasan napad Nizozemaca, Depay je ipak pucao iz zaleđa i pritom se sudario s rumunskim golmanom Nitom. Rezervisan početak favorita u ovom dvoboju.

Hagiju ukazana pomoć, ima povez oko glave

Prekid u ranoj fazi utakmice zbog ozljede rumunjskog veznjaka Hagija. Ostao je ležati u šesnaestercu, dobio je udarac u glavu i krvari. Morat će ga pokrpati izvan terena.

U okviru osminefinala Evropskog prvenstva sastaju se Ruminija i Holandije, meč se igra od 18:00 sati i čeka se novi učesnik četvrtfinala kontinentalne smotre.

Ovo će biti čak 11 put da ove reprezentacije se međusobno sastaju, a prvi je odigran čak davne 1924. godine kada je Holandija pobjedila sa visokih 6:0. Holandija je ostvarila čak 8 pobjeda u utakmicama protiv Ruminije, a jedina pobjeda Rumunije od 1:0, bila je 2007. godine. Iste te godine se desio i jedini remi između ovih reprezentacija.

Treneri obje ekipe odabrali su i početne postave.

Rumunija: Nita, Dragusin, Ratiu, Burca, Sorescu. Marin, Man, Stanciu, Mihalla, Dragus

Holandija: Verbruggen, S.D.Vrij, V.V.Dijk, Ake, Dumfries, Schouten, Xavi Simons, Reijnders, Frimpong, Depay, Gakpo